Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis do 1.třídy

Výsledky zápisu k základnímu vzdělávání na následujícím odkazu:  Výsledky zápisu do 1. ročníku zde

 

Vážení rodiče,

zápis dětí do 1.třídy základní školy proběhne v MĚSÍCI DUBNU. Nemusíte se ničeho obávat, nezapomeňte si tento den náležitě užít. Vezměte si s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte. Také fotoaparát je velmi důležitý. Tato chvíle už se nikdy opakovat nebude.

Zápis na naší škole probíhá formou společných herních aktivit zapisovaných dětí s učitelkou – rozhovor, kresba, určování barev, tvarů a počtu, popřípadě přednes básně za přítomnosti rodičů. Pokud je vaše dítě stydlivé, nemluvné nebo naopak velmi živé a neposedné, učitel je vždy připraven dítěti pomoci, zaujmout ho a zbavit ho případného strachu. 

 

Jak můžete dítěti usnadnit vstup do 1. třídy?

Vyprávějte  dítěti  a  čtěte  mu –  prohlížejte si spolu knížky a povídejte si o přečtených básničkách a pohádkách. Rozvíjejte slovní zásobu. Děti ve škole některá slova vůbec neznají, neví, co dané slovo znamená.

Zaveďte pravidelný režim – dítě dostane za úkol pravidelnou domácí činnost – učíte ho samostatnosti a zodpovědnost. Dodržujte ranní vstávání v určitou hodinu, stejně tak pravidelné ukládání ke spánku. Připravujete tím děti na plnění školních povinností a režim vám v tom jenom pomůže.

Naučte dítě vystřihovat – některé děti stříhat neumí. Kupte mu nůžky pro praváka nebo leváka a začněte nejdříve úplně jednoduchými proužky nebo rohy papíru.

Dítě se musí umět samo obléknout a svléknout. Ve škole je nutné v hodinách tělesné výchovy být s převlékáním svižný, jinak zdržuje celou třídu a doba vlastního cvičení se zkracuje. Také dodržování hygieny je samozřejmostí.

Začněte se více zajímat o grafomotoriku – kreslete s dětmi uvolněnou rukou jednoduché a velké tvary na velký balící papír na zemi nebo na stole. Dbejte na správné držení tužky, pastelek...

Veškeré další informace a formuláře získáte na odkazech níže. 

Vyhláška zápisu 2019

informace k zápisu

žádost o přijetí dítěte

Dotazník pro rodiče budoucích prvňáčků

Desatero pro rodiče - doporučení ministerstva školství

 

Žádost o odklad povinné školní docházky